sukcesy


   Warsztaty Fotograficzne w Krakowie prowadzone przez Włodzimierza Płanetę odbywają się nieprzerwanie od 1993 r., skorzystało z nich już ponad trzy tysiące fotoamatorów. 

   Byli i obecni uczestnicy warsztatów tworzą aktywne środowisko fotografii krakowskiej, pracują też w innych miastach, m.in. w Chełmie, Jarosławiu, Kielcach, Skarżysku-Kamiennej.  Tworzymy wielką fotograficzną rodzinę, utrzymujemy ze sobą stałe kontakty, regularnie spotykamy się na wernisażach i plenerach. Wielu obecnych i byłych uczestników odnosi fotograficzne sukcesy.

   Tutaj zdobywali swoje pierwsze fotograficzne doświadczenia i debiutowali wystawienniczo m.in. Marcin Koszałka – obecnie jeden z najciekawszych operatorów filmowych młodego pokolenia, reżyser i scenarzysta. Jego debiutancki, autorski film dokumentalny – „Takiego pięknego syna urodziłam” – zdobył szereg nagród na festiwalach filmowych. Tomasz Zakrzewski – fotograf scen śląskich teatrów, Witold Flak – fotograf Miss Bikini 2008 na Malcie oraz autor realizowanego w Chinach kalendarza z udziałem finalistek Miss World 2007. Kalendarz ten został nagrodzony na IV Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy VIDICAL 2008 Specjalną Nagrodą za najlepsze fotografie. Autor wystawy i albumu „OPEN” prezentowanej w Domu Artysty Plastyka w Warszawie.  Piotra Kubic – realizator dźwięku a obecnie również fotografa Krakowskiego Teatru Bagatela, Wojciech Jachymiak – operator, reżyser i producent pełnometrażowego filmu „Kilimandżaro – Hukana Makata” z wyprawy niepełnosprawnych na szczyt Kilimandżaro, oraz najnowszej produkcji THERION.  Obecnie pracuje dla programu I TVP realizując zdjęcia filmowe  dokumentalnego cyklu reportaży „Łowcy Smoków”.  Tomasz Wiech – nagrodzony w konkursie World Press Photo 2008, Łukasz Pęcak, autor fotografii Playmate 2010 magazynu „Playboy”, Joanna Mrówka i Jakub Ochnio, laureaci Wielkiego Konkursu National Geographic w 2015 r. i wielu, wielu innych…

Osiągnięcia i wystawy uczestników Warsztatów Fotograficznych w Krakowie

5-6 grudnia 2018 r. 

Warsztaty Fotograficzne w Krakowie przeprowadziły zajęcia dla międzynarodowej grupy uczniów szkół podstawowych z Polski, Grecji, Turcji, Litwy i Bługarii. Zaprezentowane zostały fotografie wykonane w technice 3-D a następnie odbyła się sesja fotograficzna z użyciem aparatu do fotografii natychmiastowej Fujifilm – istax. Zajęcia odbyły się w Europejskim Centrum Bajki i Szkole Podstawowej w Pacanowie, były prowadzone w języku polskim i angielskim. 

10 października 2018 r. 

Warsztaty Fotograficzne w Krakowie po raz kolejny są oficjalnym partnerem XII Ogólopolskiego Konkursu Fotograficznego KLISZOŻERCY organizowanego przez NZS Akademi Ekonomicznej w Krakowie. Włodzimierz Płaneta będzie uczestniczył w jury konkursu.  


1 października 2018 r.

fot. Ewa Burns

Praca Ewy Burns, byłej uczestniczki Warsztatów, plenerów w Wenecji i Mostkach została nagrodzona na międzynarodowym konkursie Through a Mother’s & Father’s Eyes Photography- International Festival of Photography – Amsterdam 2018. Gratulacje! 

 

 

 

 

 

 

 

 


8 czerwca 2018 r. 

Warsztaty Fotograficzne w Krakowie są patronem i projektantem plakatu wystawy „Drogi donikąd ? apartheid po europejsku. Fotografie zrealizowane przez młodych uchodźców z Afganistanu, Iraku i Syrii. Wernisaż z udziałem autorów – Instytut Francuski, ul. Stolarska 15 w Krakowie, 19 września 2018 r. godz. 18.00

Zapraszamy! 

 

 

 

 

 

 


26 października 2017 r. 

Zapraszamy na wystawę prac uczestników Warsztatów Fotograficznych, które dla laureatów konkursu fotograficznego na Politechnice Krakowskiej przerowadził Włodzimierz Płaneta. Wernisaż wystawy 27 października 2017 r. godz. 14.00, Pawilon Wyspiańskiego ul. Franciszkańska 2, Kraków


  30 września 2017 r. 

W II Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Ojczystej jury w składzie w składzie : Mieczysław Wielomski – artysta fotografik AFRP, ZPAF, Kazimierz Jastrzembski – artysta fotografik AFRP, Jerzy Niedziela – artysta fotografik AFRP przyznało I NAGRODĘ (2 tys. zł) Lilianie Wolnik. Gratulacje!

Liliana Wolnik uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach: technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Kijowie. 


24 sierpnia 2017 r. 

Włodzimierz Płaneta przeprowadził pięciodniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży z gminy Wąchock i Suchedniów. Podsumowaniem będzie wspólna wystawa prac uczestników  w czasie 52 Otwartego Pleneru Warsztatów Fotograficznych w Krakowie MOSTKI 2017. Wernisaż 30 września 2017 r. godz. 17.00 w Wiejskim Domu Kultury. Zapraszamy!


  05 czerwca  2017 r.

Zapraszamy na indywidualną wystawę Liliany Wolnik „Montelupich 7”. Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach. Wystawa odbywa się ramach festiwalu „Kraków Photo Fringe 2017”, wernisaż 13.06.2017 r. godz. 19.00. Gratulacje! 

Liliana Wolnik uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach: technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Kijowie. Obecnie prowadzi samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą.


 05 czerwca  2017 r. 

Zapraszamy na indywidualną wystawę Anety Mudyny  „Casanova tutaj nie rządzi”. Hotel i Restauracja Kochanów ul. Lubomirskich 61. Wernisaż 06.06.2017 r.  godz. 18.00. Wystawa  ramach festiwalu „Kraków Photo Fringe 2017”. Wystawa otwarta do 09.07. 2017 r.  Gratulacje!

Aneta Mudyna przez 4 lata uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach: technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Mostkach. Obecnie prowadzi samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą.


 25 kwietnia 2017 r. 

W konkursie fotografii prasowej BZ WBK Press Photo dwie Nagrody: I w kategorii „Kultura i sztuka” i III w kategorii „Życie Codzienne” zdobyła Joanna Mrówka, która swoją karierę fotograficzną rozpoczęła przeszło 20 lat temu na Warsztatach Fotograficznych w Krakowie. I nagrodę w kategorii „Portret”  i III Nagrodę w kategorii „Kultura i Sztuka” otrzymał Tomasz Lazar uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Wenecji w 2011 r.  Gratulacje!!!


21 kwietnia 2017 r. 

W galerii Akademii Sztuk Pięknych w Reggio Calabria we Włoszech można zobaczyć prace Anety Mudyny i Aleksandry Zapolskiej byłych uczestniczek Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Autorki zostały zaproszone do Włoch i uczestniczyły w spotkaniu z profesorami i studentami Akademii Sztuk Pięknych. Gratulacje!


 20 kwietnia 2017  r. 

Włodzimierz Płaneta będzie oceniał prace w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, „FotoKrajObraz – Człowiek w krajobrazie”. Regulamin konkursu dostępny na stronie Instytutu Architektury Krajobrazu WA PK w zakładce Aktualności.  Dla laureatów w dniach 19-20 maja 2017 r. Włodzimierz Płaneta przeprowadzi  warsztaty fotograficzne. Zapraszamy do udziału.


  05 kwietnia 2017 r. 

Włodzimierz Płaneta został kuratorem wystawy  młodego artysty Mohameda Keita pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej. Wystawa poświęcona jest problemom uchodźców przebywających we Włoszech i zostanie zaprezentowana od 19 czerwca do 7 lipca 2017 r. w Instytucie Francuskim w Krakowie. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 


04 kwietnia 2017 r.

Polecamy wywiad z Anetą Mudyną, która przez 4 lata uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach: technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Mostkach. Obecnie prowadzi samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą.  Gratulacje!


03 kwietnia 2017 r. 

Warsztaty Fotograficzne w Krakowie są partnerem i fundatorem nagród 8 edycji Studenckiego Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego GŁĘBIA SPOJRZENIA 2017. Wśród nagród będą albumy fotograficzne ISLANDIA Włodzimierza Płanety. Wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się 20 kwietnia o godz. 18.00 w Metaforma Cafe ul. Powiśle 11 w Krakowie.

Gratulacje dla zwycięzców! 

 

 

 


28 marca 2017 r. 

Zapraszamy na kolejną indywidualną wystawę byłego uczestnika Warsztatów Fotograficznych w Krakowie Andrzeja Pecio – GRUZJA.  Tym razem autor prezentuje portret życia pasterzy owiec w górach Kaukazu. Wernisaż 29. 03. 2017 r. godz. 19.00, księgarnia BONA ul. Kanonicza 11 w Krakowie. Zapraszamy!  

 

 

 

 

 

 

 


 

05 stycznia 2017 r.

Zapraszamy na pierwszą indywidualną wystawę fotografii Roberta Dyduły – New York- barwni ludzie, niezwykła architektura. Robert Dyduła były uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie, uczestnik pleneru e Wenecji i Wyprawy Fotograficznej Nowy Jork 2012 r. Obecnie prowadzi samodzielną działalność fotograficzną i wystawienniczą. Wernisaż 5 stycznia 2017 r. godz. 18.00, Galeria OKN, Kraków – Nowa Huta oś. Górali 5. Gratulacje! 

 

 

 

 

 

 


20 maja 2016 r. 

Został wydany drukiem album KRAKÓW uczestników Warsztatów Fotograficznych – grupy pejzażowej. Autorami są Katarzyna Owsiany, Jacek Piwowarczyk, Włodzimierz Płaneta , Ilona Porębska, Małgorzata Skopek, Agnieszka Szaszewska, Urszula Wilgocka. Album na 84 stronach zawiera 87 czarno-białych fotografii, portrety i noty biograficzne autorów. Nakład albumu wyczerpany. 

 

 

 

 


 

8 lutego 2016 r.

Zapraszamy na indywidualną wystawę fotografii Anety Mudyny, która przez 4 lata uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Mostkach. Obecnie prowadzi samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą.  Wernisaż 01 marca 2016 r. godz. 18.00 Biblioteka Publiczna, ul. Mickiewicza 17, Myślenice. Gratulacje!

 

 

 

 

 

 


23 lutego 2016 r.

Zapraszamy na wystawę fotografii i gwaszy Jolanty Czerneckiej, byłej uczestniczki Warsztatów Fotograficznych w Krakowie.
Wernisaż 28 lutego 2016 r. godz. 17.15  Galeria Dzwonnica, WDK w Głogoczowie filia MOKiS  Wystawa będzie prezentowana do 15 kwietnia. Gratulacje!


14 lutego 2016 r.

Zapraszamy na wystawę fotografii Agaty Pałys-Suchorab, byłej uczestniczki Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Obecnie prowadzi samodzielną działalność fotograficzną i zajęcia fotograficzne dla dzieci. 
Wystawa jest podsumowaniem fotograficznego projektu „Jestem kobietą, jestem matką, daję życie”. Projekt ma być pochwałą życia, ma przypomnieć, że życie jest największą wartością. Każdy ma prawo do życia, a nikt nie ma prawa życia odbierać. W projekcie wzięło udział 380 matek i 543 dzieci.

Wernisaż 15 lutego 2016 r. godz. 18:00,
Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków. Gratulacje!


18 stycznia 2016 r.

Zapraszamy na indywidualną wystawę fotografii – Kraków w fotografii – Elżbiety Oracz, byłej uczestniczki Warsztatów Fotograficznych w Krakowie oraz plenerów w Pradze i Wenecji.

Wernisaż
19 stycznia 2016 r. godz. 18:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach
ul. Adama Mickiewicza 17, Myślenice. Gratulacje!


4 kwietnia 2015 r.

Dzięki mecenatowi Instytutu Kultury Włoskiej w Krakowie został wydany katalog wystawy „WENECJA”o objętości 32 stron zawiera 45 fotografii autorstwa Bogusławy Czajczyk, Radosława Mrozka, Katarzyny Owsiany, Jacka Piwowarczyka, Agnieszki Szmist i Włodzimierza Płanety. Nakład katalogu 500 egz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 03 kwietnia 2015 r. 

Został wydany album fotograficzny „WENECJA” autorstwa uczestników Warsztatów Fotograficznych w Krakowie i plenerów w Wenecji: Bogusławy Czajczyk, Jacka Piwowarczyka, Katarzyny Owsiany, Agnieszki Szmist, Radosława Mrozka i Włodzimierza Płanety. Album o objętości 160 stron, 180 czarno-białych fotografii, został wydany w kolekcjonerskim nakładzie 120 sztuk. Nakład albumu wyczerpany. Album dostępny w bibliotece Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. 

 


 

 

27 marca 2015 r.

Piotr Werewka – były uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie rozpoczynając od zajęć technicznych po zaawansowaną fotografię portretową, uczestnik dwóch plenerów w Wenecji, obecnie oprócz fotografii zajął się produkcją filmową.  Tematem jego etiud stała się pasja fotografowania.  Oto jedna z nich pod znaczącym tytułem „1/125”.  Gratulacje!


07 maja 2015 r.

Maciej Świstek – były uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie i indywidualnych zajęć przygotowujących na studia fotograficzne, obecnie absolwent wydziału fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona. Schillera w Łodzi zaprasza na autorską wystawę. 
Cafe RIO ul. Św. Jana 2, Kraków , wernisaż,  7 maja 2015 o godz. 19:00.  Gratulacje!

 

 

 

 

 

 


 

24 marca 2015 r. 

W  Bibliotece Publicznej im. Bolesława Prusa w Zgierzu przy ul. Łódzkiej została otwarta wystawa „Archipelag LOFOTY” Krzysztofa Głowackiego, uczestnika XIII Wyprawy Warsztatów Fotograficznych w Krakowie LOFOTY – „Wielorybnicze Safari 2013″

Wernisaż
24 marca 2015 r. godz. 17.00, wystawa otwarta do 10 kwietnia 2015 r. Gratulacje !


08 grudnia 2014 r. 

Został wydany drukiem oficjalny kalendarz 3-dzielny na zamówienie Katedry Wawelskiej z fotografiami Włodzimierza Płanety.  W realizacji fotografii asystowali uczestnicy zajęć grupy studyjnej. Dziękuję! 

Został wydany oficjalny planszowy kalendarz na zamówienie Katedry Wawelskiej na 2015 r. W realizacji zbiorowej fotografii pracowników Katedry Wawelskiej brała udział grupa fotografii studyjnej. Fotografia wymagała zaangażowania i instalacji oświetlenia o mocy 3600 Ws. Fotografia wykonana „na gotowo” w listopadowy wieczór wymagała sprawności logistycznej i technicznej. Pierwszy plan oświetlony 3 lampami po 1200 Ws każda, trzeci plan światło zastane. Wykonano 2 fotografie

 

 

 


 

29 listopada 2013 r. 

Został wydany planszowy kalendarz na 2014 r. z fotografią Włodzimierza Płanety,

zrealizowaną w czasie Wyprawy Fotograficznej LOFOTY 2012

 

 

 

 

 

 

 


 

25 listopada 2012 r. 

Został wydany planszowy kalendarz na 2013 r. z fotografią Włodzimierza Płanety,

zrealizowaną w czasie Wyprawy Fotograficznej ISLANDIA 2011

 

 

 

 

 

 

 


01 grudnia 2012 r. 

Projekt druku 13 planszowego na 2013 r. KRAKOWSKI KAZIMIERZ. Autorzy fotografii: Bogusława Czajczyk, Jacek Piwowarczyk, Włodzimierz Płaneta 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


05 czerwca 2012 r.

Przy ul. Bocheńskiej 5 w Krakowie powstała pierwsza komercyjna galeria fotografii TRZECIE OKO założona przez byłego uczestnika Warsztatów Fotograficznych w Krakowie Piotra Koralewskiego.

Gratulacje!  Życzymy wielu wyjątkowych wystaw!  


22 października 2009 r. 

Został wydany 13 planszowy kalendarz na 2010 rok z fotografiami Włodzimierza Płanety zrealizowanymi w czasie VIII Wyprawy Warsztatów Fotograficznych w Krakowie LOFOTY 2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


10 października 2006 r. 

W studenckim magazynie SMS wydawanym na Akademii Ekonomicznej w Krakowie ukazała się wielostronicowa relacja z naszej Wyprawy Fotograficznej LOFOTY 2006 autorstwa jednego z uczestników wyprawy Mateusza Dulińskiego. Na okładce magazynu ekipa w pełnym składzie od lewej Ewa Kozłowska, Mateusz Duliński, Włodzimierz Płaneta, Aleksandra Mikuła.  Gratulacje!