sukcesy

 • XXVIII lat Warsztatów Fotograficznych w Krakowie 1993 – 2021

   Warsztaty Fotograficzne w Krakowie prowadzone przez Włodzimierza Płanetę odbywają się nieprzerwanie od 1993 r., skorzystało z nich już ponad trzy i pół tysiąca fotoamatorów. 

   Byli i obecni uczestnicy warsztatów tworzą aktywne środowisko fotografii krakowskiej, pracują też w innych miastach, m.in. w Chełmie, Jarosławiu, Kielcach, Skarżysku-Kamiennej.  Tworzymy wielką fotograficzną rodzinę, utrzymujemy ze sobą stałe kontakty, regularnie spotykamy się na wernisażach i plenerach. Wielu obecnych i byłych uczestników odnosi fotograficzne sukcesy.

   Tutaj zdobywali swoje pierwsze fotograficzne doświadczenia i debiutowali wystawienniczo m.in. Marcin Koszałka – obecnie jeden z najciekawszych operatorów filmowych młodego pokolenia, reżyser i scenarzysta. Jego debiutancki, autorski film dokumentalny – „Takiego pięknego syna urodziłam” – zdobył szereg nagród na festiwalach filmowych. Tomasz Zakrzewski – fotograf scen śląskich teatrów, Witold Flak – fotograf Miss Bikini 2008 na Malcie oraz autor realizowanego w Chinach kalendarza z udziałem finalistek Miss World 2007. Kalendarz ten został nagrodzony na IV Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy VIDICAL 2008 Specjalną Nagrodą za najlepsze fotografie. Autor wystawy i albumu „OPEN” prezentowanej w Domu Artysty Plastyka w Warszawie.  Piotr Kubic – realizator dźwięku a obecnie również fotografa krakowskiego Teatru Bagatela, Wojciech Jachymiak – operator, reżyser i producent pełnometrażowego filmu „Kilimandżaro – Hukana Makata” z wyprawy niepełnosprawnych na szczyt Kilimandżaro, oraz najnowszej produkcji THERION.  Obecnie pracuje dla programu I TVP realizując zdjęcia filmowe  dokumentalnego cyklu reportaży „Łowcy Smoków”.  Tomasz Wiech – nagrodzony w konkursie World Press Photo 2008, Łukasz Pęcak, autor fotografii Playmate 2010 magazynu „Playboy”, Joanna Mrówka i Jakub Ochnio, laureaci Wielkiego Konkursu National Geographic w 2015 r. i wielu, wielu innych…

Osiągnięcia, wystawy obecnych i byłych uczestników Warsztatów Fotograficznych w Krakowie


20 września 2021 r. 

 

 • Piotr Werewka były uczestnik Warsztatów równolegle zajmuje się realizacją filmów artystycznych. Fotografia i film to bardzo pokrewne dziedziny. Większośc operatorów i reżyserów rozpoczynało od realizacji fotografii. Tutaj próbka ostatniej produkcji Piotra „Motyl” – polecam.  

 

 

fot. Włodzimierz Płaneta 

 


18 września 2021 r. 

 • XV Międzynarodowy Konkurs „Wszystkie Dzieci Świata” – Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie tym razem bez nagród ale z 4 akceptacjami na wystawę. Ewa Burns – 3 prace, Włodzimierz Płaneta 1 fotografia.     

 

 

 

 

             fot. Włodzimierz Płaneta – „Tu, tu, tututudu…”                      fot. Ewa Burns – „Student pandemii”


2 czerwca 2021 r.

 • Kolejny sukces Ewy Burns, tym razem w konkursie „Through a mother’s & father’s eyes photography -Internatonal Photo Festival”. Fotografia znalazła się w finale i została wyróżniona. Konkurencja była bardzo silna, tym cenniejsza jest nagroda i powód do dumy. Ewa od lat koncentruje się na fotografowaniu swojej rodziny, a zwłaszcza dorastających dzieci, głównych bohaterów większości jej fotografii. Beztroski czas dzieciństwa  i macierzyństwa tak szybko przemija  niewielu rodziców to dostrzega. Rodzinne fotografie przysporzyły autorce już wiele nagród a pasja fotografii zaczyna odgrywać istotną rolę w życiu stając się w profesją docenianą na krajowych i międzynarodowych forach.

Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana od 26 maja do 9 czerwca na Placu Wolności, koło fontanny „Potop”. Kuratorem i tłumaczem wystawy jest Justyna Jułga, a projekt zrealizowany został w ramach stypendium wspierania twórczości artystycznej przez Prezydenta Bydgoszczy i Urzędu Miasta Bydgoszczy.  

Gratulacje ! 

 


21 listopada 2020 r. 

 • W XXX Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej Żory 2020 r. fotografie AKT I i AKT III autorstwa Włodzimierza Płanety zdobyły II NAGRODĘ. Jedna z fotografii została wykonana w czasie Otwartego Pleneru we wsi Mostki, druga w czasie warsztatowych zajęć z fotografii aktu. Ciekawostka – jedna z fotografii została wykonana prawie 20 lat temu na najtańszym małoobrazkowym negatywie czarno-białaym Kodaka, Academy 200. Nie jest to pierwszy sukces w Żarach. Wcześniej w 2010 r. i w 2012 r. drugą nagrodę, a w 2015 r. Grand Prix zdobył Jakub Ochnio, uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Gratulacje ! Katalog wystawy. Relacja z wystawy You-Tube.

 

 

 

 

 


19 października 2020 r. 

 • Kolejny sukces Ewy Burns, fotografie tym razem znalazły się w ścisłym finale Międzynarodowego Konkursu AWARS 2020 w kategorii Unconventional Portrait. Godzina emocji, gdyż finałowe fotografie wybierane i komentowane przez joury można było śledzić online. Ewa obecnie mieszka i pracuje w Teksasie w USA, specjalizuje się w fotografii dzieci. Gratulacje !  

 

 


11 września 2020 r. 

 • 10 września w Galerii Fotografii NCK w Krakowie została otwarta wystawa pełnych koloru fotografii Ewy i Janusza Gajewskich zatytułowana „Może marzenia to są, a może sny”. Nietypowe spojrzenie na Kraków w odbiciach, oraz kompozycje świetlnych refleksów. Janusz Gajewski rozpoczynał przygodę z fotografią jako uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Pierwsze fotografie jako zadanie realizował w warsztacie ślusarskim w hucie Skawina, gdzie pracował. Bohaterami jego czarno-białych prac byli współpracownicy i używane narzędzia. Pierwszy znaczącym sukcesem była obecność w katalogu i na wystawie Międzynarodowego Konkursu pod patronatem FIAP „STROM” (Drzewo) na Słowacji. Wspólna pasja fotografii to kluczowy element wstąpienia w związek małżeński z Ewą. Obecnie są członkami Krakowskiego Klubu Fotograficznego przy Nowohuckim Centrum Kultury. Wystawa otwarta do 31 października 2020 r. Polecam i gratuluję ! 

10 września 2020 r.  

 • W XIV Międzynarodowym Konkursie „Wszystkie dzieci świata” – Pacanów 2020, wśród wyróżnionych znalazły się prace Ewy Burns byłej uczestniczki Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Prace były nadesłane z Texasu w USA, gdzie autorka obecnie mieszka. Fotografia dzieci, a zwłaszcza pasja fotografowania swojej rodziny przysporzyła już wiele sukcesów autorce zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Fotografując swoje dzieci, nie tylko tworzymy rodzinną kronikę, ale też nie narażamy się na ograniczenia z tytułu RODO. Gratulacje !

Włodzimierz Płaneta jest jednym z pomysłodawców konkursu, jurorem i autorem hasła „Wszystkie dzieci świata”. Inicjatywa powstała w czasie plenerów Warsztatów Fotograficznych w Krakowie, które w latach 2003 i 2004 odbyły się Pacanowie.  

 

 

 


2 marca 2020 r. 

Fotografia Włodzimierza Płanety zatytułowana „Asymptota” znalazła się w kalendarzu dziesiątej edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” organizowanego przez Uniwersytet Szczeciński. Fotografia zrealizowana na plenerze Warsztatów w krajobrazie rolniczym, tuż za zbudowaniami Nowej Huty.  

 

 

 

 

 

 

 


15 lutego 2020r.  

 • Zapraszamy na wystawę  Liliany Wolnik „PARIS”. Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach. Gratulacje! 

Liliana Wolnik uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach: technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Kijowie. Obecnie prowadzi samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą.

 

 

 

 

 

 

 


10 grudnia 2019 r. 

Polecamy wystawę fotografii „Dzień bez miasta”. Autorem jest były uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie Piotr Kubic.  Wystawa w Bibliotece miejskiej w dawnym budynku dworca kolejowego Kraków Główny. Gratulacje!


07 listopada  2019 r.

Warsztaty Fotograficzne w Krakowie po raz kolejny zrealizowały trzy oficjalne kalendarze dla Katedry Wawelskiej. Tym razem w kalendarzu planszowym znalazły się fotografie wykonane w Kaplicy Zygmuntowskiej. W realizacji fotografii i aranżacji oświetlenia asystowała grupa studyjna. W Kalendarzu 3-dzielnym znalazły się fotografie detali z fasady Katedry Wawelskiej, a na fotografii głównej panorama Katedry od strony Salwatora tuż po obfitym deszczu. Użyty obiektyw o ogniskowej 400mm. Do kalendarza kieszonkowego wspólnie fotografowaliśmy Dzwon Zygmunta używając dodatkowego oświetlenia. Dużo nowych doświadczeń i satysfakcji z wykonania tak odpowiedzialnego zadania. fot. Włodzimierz Płaneta 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


29 października  2019 r.

 • Włodzimierz Płaneta został laureatem I Nagrody (2 500 zł) w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Fotografii PORTRET 2019  w Trzciance. Nagrodzone prace zostały zrealizowane w czasie Otwartego Pleneru Warsztatów Fotograficznych w Krakowie WENECJA  2019. Na wystawie pokonkursowej zobaczymy 7 prac jego autorstwa i 3 prace uczestniczki Warsztatów Ewy Burns. W sumie 10 prac uczestników warsztatów zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej. W poprzednich edycjach konkursu znalazła się już spora reprezentacja uczestników Warsztatów Fotograficznych w Krakowie, tych których pamiętam to: Brunon Wąsowski – laureat I Nagrody, na wystawach pokonkursowych i w katalogu prace zaprezentowali: Ewa Roden, Anna Loretz, Jakub Ochnio, Janusz Socha, Małgorzata Pióro, Wanda Szumilo-Kulczycka, Artur Góra, Janusz Gajewski, Roman Buliński, Maria Herzog Majewska. Rok 2020 w końcu był szczęśliwy i dla mnie. 

 

 

 


26 października  2019 r.

Włodzimierz Płaneta został laureatem konkursu fotograficznego na fotografię do kalendarza promującego Gminę Bliżyn (nagroda 750 zł).  Nagrodzona fotografia to efekt wakacyjnych eksploracji rezerwatu leśnego Dalejów i przedstawia skalny relikt polodowcowy znany pod nazwą „Brama Piekielna”. 

 

 

 

 

 


25 października  2019 r.

W tym roku na najlepszym w Polsce Festiwalu Fotografii w Bielsku Białej, oprócz głównie zagranicznych autorów można też było zobaczyć prace obecnych Marka Janikowskiego  i byłych uczestników Warsztatów Fotograficznych w Krakowie: Marii Herzog, Tadeusza Chudego i prezentację slajdów Joanny Mrówki. Gratulacje !    


 10 lipca 2019 r. 

 • Włodzimierz Płaneta przeprowadził wakacyjne warsztaty fotograficzne dla młodzieży szkolnej. Wspólnie realizowaliśmy portret Lanckorony. Każdy z uczestników realizował indywidualne zadanie będące częścią szerszego scenariusza. Zajęcia zakończyła wspólna wystawa. Organizator – Krakowskie Centrum Kultury Podgórze, klub Wróblowice. Dziękujemy ! 

 

 

 


 25 czerwca 2019 r. 

 • Warsztaty Fotograficzne w Krakowie po raz trzeci są patronem i wykonawcą plakatu wystawy Thany Faroq z Jemenu z okazji Światowego Dnia Uchodźcy. Wernisaż z udziałem autorki – Instytut Francuski, ul. Stolarska 15 w Krakowie, 12 lipca 2019 r. godz. 18.00

Zapraszamy! 

 

 

 

 

 

 


23 grudnia 2018 r

 • Na zlecenie Katedry Wawelskiej po raz kolejny zrealizowaliśmy oficjalny kalendarz planszowy na 2019 r. Tematem fotografii jest konfesja św. Stanisława BM. fot. Włodzimierz Płaneta 

Fotografia zrealizowana przy świetle zastanym obiektywem shift-tilt ze zrównoważeniem świateł. W realizacji fotografii asystowała grupa studyjna. Kalendarz wydrukowany przez drukarnię Leyko.  

W kalendarzu 3-dzielnym znalazło się 12 fotografii królewskich sarkofagów z Katedry Wawelskiej. Kolejne cenne doświadczenia i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


5-6 grudnia 2018 r. 

Warsztaty Fotograficzne w Krakowie przeprowadziły zajęcia dla międzynarodowej grupy uczniów szkół podstawowych z Polski, Grecji, Turcji, Litwy i Bługarii. Zaprezentowane zostały fotografie wykonane w technice 3-D a następnie odbyła się sesja fotograficzna z użyciem aparatu do fotografii natychmiastowej Fujifilm – istax. Zajęcia odbyły się w Europejskim Centrum Bajki i Szkole Podstawowej w Pacanowie, były prowadzone w języku polskim i angielskim. 


10 października 2018 r. 

Warsztaty Fotograficzne w Krakowie po raz kolejny są oficjalnym partnerem i fundatorem nagród XII Ogólopolskiego Konkursu Fotograficznego KLISZOŻERCY organizowanego przez NZS Akademi Ekonomicznej w Krakowie. Włodzimierz Płaneta będzie uczestniczył w jury konkursu.  


1 października 2018 r.

Praca Ewy Burns, byłej uczestniczki Warsztatów, plenerów w Wenecji i Mostkach została nagrodzona na międzynarodowym konkursie Through a Mother’s & Father’s Eyes Photography- International Festival of Photography – Amsterdam 2018. Gratulacje! 


29 września 2018 r. 

 • Ponad 150 Sucheniowian przybyło na spotkanie promujące kalendarz „Suchedniów – personalnie”, które odbyło się w sobotę 29 września w sali kinowej Suchedniowskiego Ośrodka Kultury KUŹNICA. Większość fotografii wykonana została przez Włodzimierza Płanetę. Kalendarz obejmuje 20 fotografii (czyli 20 miesięcy), na których znalazło się ok. 400 osób członków stowarzyszeń, drużyn, zespołów działających na terenie Gminy Suchedniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


8 czerwca 2018 r. 

 • Warsztaty Fotograficzne w Krakowie są patronem i projektantem plakatu wystawy „Drogi donikąd ? apartheid po europejsku”. Fotografie zostały zrealizowane przez młodych uchodźców z Afganistanu, Iraku i Syrii. Wernisaż z udziałem autorów – Instytut Francuski, ul. Stolarska 15 w Krakowie, 19 września 2018 r. godz. 18.00

Zapraszamy! 

 

 

 

 

 

 

 


26 października 2017 r. 

Zapraszamy na wystawę prac uczestników Warsztatów Fotograficznych, które dla laureatów konkursu fotograficznego organizowanego przez Politechnikę Krakowską przeprowadził Włodzimierz Płaneta. Wernisaż wystawy 27 października 2017 r. godz. 14.00, Pawilon Wyspiańskiego ul. Franciszkańska 2, Kraków


  30 września 2017 r. 

W II Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Ojczystej jury w składzie w składzie : Mieczysław Wielomski – artysta fotografik AFRP, ZPAF, Kazimierz Jastrzembski – artysta fotografik AFRP, Jerzy Niedziela – artysta fotografik AFRP przyznało I NAGRODĘ (2 tys. zł) Lilianie Wolnik. Gratulacje!

Liliana Wolnik uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach: technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Kijowie. 


24 sierpnia 2017 r. 

Włodzimierz Płaneta przeprowadził pięciodniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży z gminy Wąchock i Suchedniów. Podsumowaniem będzie wspólna wystawa prac uczestników  w czasie 52 Otwartego Pleneru Warsztatów Fotograficznych w Krakowie MOSTKI 2017. Wernisaż 30 września 2017 r. godz. 17.00 w Wiejskim Domu Kultury. Zapraszamy!


  05 czerwca  2017 r.

Zapraszamy na indywidualną wystawę Liliany Wolnik „Montelupich 7”. Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach. Wystawa odbywa się ramach festiwalu „Kraków Photo Fringe 2017”, wernisaż 13.06.2017 r. godz. 19.00. Gratulacje! 

Liliana Wolnik uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach: technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Kijowie. Obecnie prowadzi samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą.


 05 czerwca  2017 r. 

Zapraszamy na indywidualną wystawę Anety Mudyny  „Casanova tutaj nie rządzi”. Hotel i Restauracja Kochanów ul. Lubomirskich 61. Wernisaż 06.06.2017 r.  godz. 18.00. Wystawa  ramach festiwalu „Kraków Photo Fringe 2017”. Wystawa otwarta do 09.07. 2017 r.  Gratulacje!

Aneta Mudyna przez 4 lata uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach: technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Mostkach. Obecnie prowadzi samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą.


 25 kwietnia 2017 r. 

W konkursie fotografii prasowej BZ WBK Press Photo dwie Nagrody: I w kategorii „Kultura i sztuka” i III w kategorii „Życie Codzienne” zdobyła Joanna Mrówka, która swoją karierę fotograficzną rozpoczęła przeszło 20 lat temu na Warsztatach Fotograficznych w Krakowie. I nagrodę w kategorii „Portret”  i III Nagrodę w kategorii „Kultura i Sztuka” otrzymał Tomasz Lazar uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Wenecji w 2011 r.  Gratulacje!!!


21 kwietnia 2017 r. 

W galerii Akademii Sztuk Pięknych w Reggio Calabria we Włoszech można zobaczyć prace Anety Mudyny i Aleksandry Zapolskiej byłych uczestniczek Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Autorki zostały zaproszone do Włoch i uczestniczyły w spotkaniu z profesorami i studentami Akademii Sztuk Pięknych. Gratulacje!


 20 kwietnia 2017  r. 

Włodzimierz Płaneta będzie oceniał prace w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, „FotoKrajObraz – Człowiek w krajobrazie”. Regulamin konkursu dostępny na stronie Instytutu Architektury Krajobrazu WA PK w zakładce Aktualności.  Dla laureatów w dniach 19-20 maja 2017 r. Włodzimierz Płaneta przeprowadzi  warsztaty fotograficzne. Zapraszamy do udziału.


  05 kwietnia 2017 r. 

 • Włodzimierz Płaneta został kuratorem wystawy  młodego artysty Mohameda Keita pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej. Wystawa poświęcona jest problemom uchodźców przebywających we Włoszech i zostanie zaprezentowana od 19 czerwca do 7 lipca 2017 r. w Instytucie Francuskim w Krakowie.

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 


04 kwietnia 2017 r.

Polecamy wywiad z Anetą Mudyną, która przez 4 lata uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach: technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Mostkach. Obecnie prowadzi samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą.  

Gratulacje!


03 kwietnia 2017 r. 

 • Warsztaty Fotograficzne w Krakowie są partnerem i fundatorem nagród 8 edycji Studenckiego Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego GŁĘBIA SPOJRZENIA 2017. Wśród nagród będą albumy fotograficzne ISLANDIA Włodzimierza Płanety. Wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się 20 kwietnia o godz. 18.00 w Metaforma Cafe ul. Powiśle 11 w Krakowie.

Gratulacje dla zwycięzców! 

 

 

 


28 marca 2017 r. 

 • Zapraszamy na kolejną indywidualną wystawę byłego uczestnika Warsztatów Fotograficznych w Krakowie Andrzeja Pecio – GRUZJA.  Tym razem autor prezentuje portret życia pasterzy owiec w górach Kaukazu. Wernisaż 29. 03. 2017 r. godz. 19.00, księgarnia BONA ul. Kanonicza 11 w Krakowie.

Zapraszamy!  

 

 

 

 

 

 


05 stycznia 2017 r.

 • Zapraszamy na pierwszą indywidualną wystawę fotografii Roberta Dyduły – New York- barwni ludzie, niezwykła architektura. Robert Dyduła były uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie, uczestnik pleneru e Wenecji i Wyprawy Fotograficznej Nowy Jork 2012 r. Obecnie prowadzi samodzielną działalność fotograficzną i wystawienniczą. Wernisaż 5 stycznia 2017 r. godz. 18.00, Galeria OKN, Kraków – Nowa Huta oś. Górali 5.

Gratulacje! 

 

 

 

 

 


20 grudnia 2016 r. 

 • Po raz kolejny został zrealizowany kalendarz planszowy dla Katedry Wawelskiej na 2017 r. Realizacja fotografii była w dwóch wersjach, zegar na wieży, ale dwie różne godziny, również na zapotrzebowanie do kalendarza 3-dzielnego.  W sumie wykonanie pozornie prostej fotografii dzięki sprzyjającej pogodzie zajęło trzy dni. Użyty obiektyw to nikkor o ogniskowej 400 mm. fot. Włodzimierz Płaneta  

 

 

 

 

 

 

 


20 maja 2016 r. 

 • Został wydany drukiem album KRAKÓW uczestników Warsztatów Fotograficznych – grupy pejzażowej. Autorami są Katarzyna Owsiany, Jacek Piwowarczyk, Włodzimierz Płaneta , Ilona Porębska, Małgorzata Skopek, Agnieszka Szarszewska, Urszula Wilgocka. Album na 84 stronach zawiera 87 czarno-białych fotografii, portrety i noty biograficzne autorów. Nakład albumu wyczerpany. 

 

 

 

 

 


8 lutego 2016 r.

 • Zapraszamy na indywidualną wystawę fotografii Anety Mudyny, która przez 4 lata uczestniczyła w Warsztatach Fotograficznych w Krakowie w grupach technicznej, warsztaty, grupy fotografii studyjnej, portretowej i pejzażowej na poziome podstawowym i zaawansowanym. Uczestniczka plenerów w Pradze, Wenecji i Mostkach. Obecnie prowadzi samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą.  Wernisaż 01 marca 2016 r. godz. 18.00 Biblioteka Publiczna, ul. Mickiewicza 17, Myślenice.

Gratulacje!

 

 

 

 

 


23 lutego 2016 r.

Zapraszamy na wystawę fotografii i gwaszy Jolanty Czerneckiej, byłej uczestniczki Warsztatów Fotograficznych w Krakowie.
Wernisaż 28 lutego 2016 r. godz. 17.15  Galeria Dzwonnica, WDK w Głogoczowie filia MOKiS  Wystawa będzie prezentowana do 15 kwietnia. 

Gratulacje!


14 lutego 2016 r.

Zapraszamy na wystawę fotografii Agaty Pałys-Suchorab, byłej uczestniczki Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Obecnie prowadzi samodzielną działalność fotograficzną i zajęcia fotograficzne dla dzieci. 
Wystawa jest podsumowaniem fotograficznego projektu „Jestem kobietą, jestem matką, daję życie”. Projekt ma być pochwałą życia, ma przypomnieć, że życie jest największą wartością. Każdy ma prawo do życia, a nikt nie ma prawa życia odbierać. W projekcie wzięło udział 380 matek i 543 dzieci.

Wernisaż 15 lutego 2016 r. godz. 18:00,
Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków. 

Gratulacje!


18 stycznia 2016 r.

Zapraszamy na indywidualną wystawę fotografii – Kraków w fotografii – Elżbiety Oracz, byłej uczestniczki Warsztatów Fotograficznych w Krakowie oraz plenerów w Pradze i Wenecji.

Wernisaż
19 stycznia 2016 r. godz. 18:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach
ul. Adama Mickiewicza 17, Myślenice. 

Gratulacje!


4 kwietnia 2015 r.

Dzięki mecenatowi Instytutu Kultury Włoskiej w Krakowie został wydany katalog wystawy „WENECJA”o objętości 32 stron, katalog zawiera 45 fotografii autorstwa Bogusławy Czajczyk, Radosława Mrozka, Katarzyny Owsiany, Jacka Piwowarczyka, Agnieszki Szmist i Włodzimierza Płanety. Nakład katalogu 500 egz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 03 kwietnia 2015 r. 

 • Został wydany album fotograficzny „WENECJA” autorstwa uczestników Warsztatów Fotograficznych w Krakowie i plenerów w Wenecji: Bogusławy Czajczyk, Jacka Piwowarczyka, Katarzyny Owsiany, Agnieszki Szmist, Radosława Mrozka i Włodzimierza Płanety. Album o objętości 160 stron, 180 czarno-białych fotografii, został wydany w kolekcjonerskim nakładzie 120 sztuk. Nakład albumu wyczerpany. Album dostępny w bibliotece Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. 

 

 

 


27 marca 2015 r.

Piotr Werewka – były uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie rozpoczynając od zajęć technicznych po zaawansowaną fotografię portretową, uczestnik dwóch plenerów w Wenecji, obecnie oprócz fotografii zajął się produkcją filmową.  Tematem jego etiud stała się pasja fotografowania.  Oto jedna z nich pod znaczącym tytułem „1/125”.  

Gratulacje!


07 maja 2015 r.

 • Maciej Świstek – były uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie i indywidualnych zajęć przygotowujących na studia fotograficzne, obecnie absolwent wydziału fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona. Schillera w Łodzi zaprasza na autorską wystawę. 
  Cafe RIO ul. Św. Jana 2, Kraków , wernisaż,  7 maja 2015 o godz. 19:00.  Gratulacje!

 

 

 

 

 

 


24 marca 2015 r. 

W  Bibliotece Publicznej im. Bolesława Prusa w Zgierzu przy ul. Łódzkiej została otwarta wystawa „Archipelag LOFOTY” Krzysztofa Głowackiego, uczestnika XIII Wyprawy Warsztatów Fotograficznych w Krakowie LOFOTY – „Wielorybnicze Safari 2013″

Wernisaż
24 marca 2015 r. godz. 17.00, wystawa otwarta do 10 kwietnia 2015 r. Gratulacje !


08 grudnia 2014 r. 

 • Został wydany drukiem oficjalny kalendarz 3-dzielny na zamówienie Katedry Wawelskiej z fotografiami Włodzimierza Płanety.  W realizacji fotografii asystowali uczestnicy zajęć grupy studyjnej. Dziękuję! 

 

Został wydany oficjalny planszowy kalendarz na zamówienie Katedry Wawelskiej na 2015 r. W realizacji zbiorowej fotografii pracowników Katedry Wawelskiej brała udział grupa fotografii studyjnej. Fotografia wymagała zaangażowania i instalacji oświetlenia o mocy 3600 Ws. Fotografia wykonana „na gotowo” w listopadowy wieczór wymagała sprawności logistycznej i technicznej. Pierwszy plan oświetlony 3 lampami po 1200 Ws, trzeci plan to światło zastane. Wykonano 2 fotografie. Fotografia historyczna, gdyż trzy pierwszoplanowe postacie siedzace obok siebie w centrum kadru: Janusz Bielański, ksiądz, infułat, kanonik gremialny Krakowskiej Kapituły Katedralnej zmarł  3 listopada 2018 r., Tadeusz Pieronek, duchowny rzymskokatolicki, kanonista, profesor nauk prawnych, biskup, były rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie zmarł 27 grudnia 2018 r., Zdzisław Sochacki proboszcz parafii archikatedralnej, proboszcz Katedry Wawelskiej zmarł 2 września 2021 r. 


29 listopada 2013 r. 

 • Został wydany planszowy kalendarz na 2014 r. z fotografią Włodzimierza Płanety,

zrealizowaną w czasie Wyprawy Fotograficznej LOFOTY 2012.

 

 

 

 

 

 

 


Został wydany drukiem oficjalny kalendarz planszowy w formacie A-0 Katedry Wawelskiej. W kalendarzu znalazły się 4 fotografie Włodzimierza Płanety. Dwie prezentują boczne elewacje katedry i dwie prezentują chór katedralny, żeński i męski. Fotografie wymagały wielu przygotowań, zebrania w strojach galowych kompletu uczestników i aranżacji dwóch planów zdjęciowych ze studyjnym oświetleniem. W pracach asystowali uczestnicy Warsztatów Fotograficznych. Również zajęliśmy się projektem graficznym i przygotowaniem do druku. Wysokiej jakości druk zapewniła drukarnia Leyko. Kalendarz wyglada wspaniale i będzie cenna pamiątką dla Katedry Wawelskiej i chórzystów. Dziękujemy za współpracę.      

 

 

 

 

 


25 listopada 2012 r. 

 • Został wydany planszowy kalendarz na 2013 r. z fotografią Włodzimierza Płanety,

zrealizowaną w czasie Wyprawy Fotograficznej ISLANDIA 2011.

 

 

 

 

 

 

 


01 grudnia 2012 r. 

Projekt druku 13 planszowego na 2013 r. KRAKOWSKI KAZIMIERZ. Autorzy fotografii: Bogusława Czajczyk, Jacek Piwowarczyk, Włodzimierz Płaneta 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


05 czerwca 2012 r.

Przy ul. Bocheńskiej 5 w Krakowie powstała pierwsza w Krakowie komercyjna galeria fotografii TRZECIE OKO. Galeria została założona przez byłego uczestnika Warsztatów Fotograficznych w Krakowie Piotra Koralewskiego.

Gratulacje!  Życzymy wielu wyjątkowych wystaw!  


10 listopada 2011 r. 

Polecam debiutancki film „Made in Poland”  Witalisa Szumiło- Kulczyckiego, byłego uczestnika Warsztatów Fotograficznych w Krakowie.


22 października 2009 r. 

Został wydany 13 planszowy kalendarz na 2010 rok z fotografiami Włodzimierza Płanety zrealizowanymi w czasie VIII Wyprawy Warsztatów Fotograficznych w Krakowie LOFOTY 2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


10 października 2006 r. 

 • W studenckim magazynie SMS wydawanym przez Akademię Ekonomiczną w Krakowie ukazała się wielostronicowa relacja z naszej Wyprawy Fotograficznej LOFOTY 2006 autorstwa jednego z uczestników Mateusza Dulińskiego. Na okładce magazynu ekipa w pełnym składzie od lewej Ewa Kozłowska, Mateusz Duliński, Włodzimierz Płaneta, Aleksandra Mikuła.  

Gratulacje! 

 

 

 

 

 


10 listopada 2002 r.

VII Ogólnopolski Konkurs Fotografii PORTRET – Trzcianka 2002. Tym razem bez nagród dla uczestników Warsztatów, ale do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace Agaty Pałys-Suchorab „Bieguny życia”, Małgorzaty Pióro „Cięcie” i Wandy Szumiło-Kulczyckiej „Kobieta w kapeluszu” i „Smak”. Gratulacje !   


15 października 2002 r. 

W konkursie fotograficznym Skarby Małopolski 2002 uczestnicy Warsztatów rozbili bank nagród. Dwie równorzędne Główne Nagrody po 2000 zł otrzymały: Agata Pałys-Suchorab za zestaw zdjeć pod tytułem „Lanckorona”i  Małgorzata Pióro. Gratulacje ! 


15 kwietnia 2002 r.

W konkursie fotografii Portret Miasta Krakowa 2001 wśród nagrodzonych znalazły się prace uczestników Warsztatów Fotograficznych w Krakowie

Nagroda Jego Eminencji ks. kardynała Macharskiego dla Małgorzaty Pióro

Nagroda Wojewody Małopolskiego dla Janusza Sochy

Nagroda Gazety Wyborczej za fotoreportaż dla Romana Bulińskiego

Gratulacje ! 


23 lutego 2002 r.

Na wystawę pokonkursową Międzynarodowego Konkursu Fotografii Ekologicznej pod patronatem FIAP „STROM” w Rużeberoku na Słowacji zakwalifikowano prace uczestników uczestników Warsztatów: Michała Banasia (2), Sylwii Bauer (1), Jacka Dumanowskiego (2), Marcina Kapsy (2), Ireneusza Misiaka (2), Artura Pióro (2), Małgorzaty Pióro (1). W sumie 12 prac w międzynarodowym towarzystwie. Gratulacje! Pokonkursową wystawę będzie można też zobaczyć w Krakowie. 


20 listopada 2001 r. 

VI Przegląd Fotografii Polskiej, II Przegląd Fotografii Kraków Nadbałtyckich „Złota Muszla”- Koszalin.  Nagrody uczestników Warsztatów.

Włodzimierz Płaneta – Nagroda Firmy Foto Printer

Akceptacje na wystawę: Roman Buliński, Jacek Dumanowski, Janusz Gajewski, Artur Góra,  Ireneusz Misiak, Zygmunt Novak, Artur Pióro, Małgorzata Pióro, Janusz  Socha, Wojciech Ziajka. Gratulacje ! 


15 listopada 2001 r.

Biennale Fotografii Czarno-Białej im. Edmunda Osterloffa „Postać ludzka w pejzażu”. Akceptacje na wystawę uczestników Warsztatów: Michał Banaś 4 prace, Jan Czyżewski – 3 prace, Artur Góra 3 prace, Wanda Szumiło-Kulzycka 4 prace. Gratulacje !  


02 listopada 2001 r. 

VI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny PORTRET – Trzcianka 2001 r. Nagrody uczestników Warsztatów.

I Nagroda – Brunon Wąsowski 

Wyróżnienie Krzysztofa Gierałtowskiego – Janusz Socha 

Akceptacje na wystawę: Roman Buliński, Janusz Gajewski, Artur Góra, Maria Herzog-Majewska , Włodzimierz Płaneta. Gratulacje !