Mostki- relacje z plenerów

Mostki 2016

51 Otwarty Plener Warsztatów Fotograficznych w Krakowie „FOTO-ODLOT” 

Do udziału w plenerze zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, fotografów amatorów i zawodowców. Celem pleneru jest popularyzacja sztuki fotografii, wymiana doświadczeń, konfrontacja i prezentacja prac fotograficznych uczestników pleneru.  Korzystając z ponad 20-letnich doświadczeń w organizacji plenerów i warsztatów fotograficznych w WDK w Mostkach 51 plener postanowiliśmy wzbogacić i zaprosić do udziału pasjonatów fotografii lotniczej wykonywanej z wszelkich urządzeń latających: paralotni, balonów, latawców i dronów.

Mostki 2016 – Gmina Suchedniów woj. Świętokrzyskie. Rozpoczęcie pleneru: 30 września 2016r. godz. 10.00. Zakończenie pleneru: 2 października 2016 r. godz. 16.00.

Baza pleneru i noclegi dla uczestników: Wiejski Dom Kultury w Mostkach.

W programie pleneru m.in:
– premierowa wystawa fotografii „Nowy Jork” – Włodzimierza Płanety
– prezentacja albumów fotograficznych „Krakowski Kazimierz”, „Islandia”, „Kraków” autorstwa Włodzimierza Płanety
– wystawa fotografii lotniczej – „Szczyglatefoty”, oraz  „..tropami .. nieba..”  Krzysztofa Szczygła
– prezentacje fotografii lotniczej pilotów sportowych, w tym Mistrzyni Polski PPGG – Aliny Jędrys
– prezentacje i pokazy GRUPA FALCO 2 z Torunia – Technika fotografii lotniczej – sprzęt fotograficzny, filmowy, lotniczy (statki załogowe i        bezzałogowe-drony), oraz jego przystosowanie do zadań fotograficznych. http://www.grupafalco.pl/
– wystawa prac uczestników pleneru o dowolnej tematyce, oczekujemy na nowe zgłoszenia
– Konkurs o „Nagrodę Publiczności” -(pula nagród 1500 zł! plus niespodzianki!)

Informacje o autorach wystaw i prezentacji:

Włodzimierz Płaneta – fotograf niezależny, artystyczny  freelancer. Miłośnik światła polarnego dnia i fotograficznych podróży w odludne krańce północnej Europy. Fotografuje wielokulturowy zgiełk Nowego Jorku i orientalne kontrasty Szanghaju. Uzależniony od klimatycznych zaułów Wenecji i Krakowa. Portrecista religijnej duchowości wyznawców chrześcijaństwa, prawosławia i judaizmu. Swoje prace prezentował na 200 wystawach. Autor fotograficznych albumów: Islandia , Wenecja, Krakowski Kazimierz, Kraków, Manhattan. Popularyzator sztuki fotografii. Od 1993 r. prowadzi autorskie Warsztaty Fotograficzne w Krakowie. Komisarz 150 wystaw, ponad 100 fotoplenerów. Organizator 15 zagranicznych wypraw fotograficznych. Od 1998 r. prowadzi w Krakowie Studio Fotografii Użytkowej FZ.

Alina Jędrys – jedna z nielicznych kobiet w Polsce latających na motoparalotniach. Łączy pasje latania i fotografowania. Złota Medalistka Motoparalotniowych Mistrzostw Polski w konkurencji motoparalotni tandemowych. Właścicielka i redaktor portalu TSK24.PL.

Krzysztof Szczygieł -animator i menedżer kultury, instruktor strzelecki, doświadczony pilot i konstruktor pojazdów latających. Realizator ogólnopolskich projektów lotniczych takich jak: „Klucz Wolności – Solidarni z Tybetem”, „Polska Przekątna” – I motoparalotniowy przelot po przekątnej Polski, Rajd po i nad szczytami „Korony Gór Polskich”, „Polska ponad Granicami” – motoparalotniowy rajd przez Polskę – solidarni z Ukrainą.

GRUPA FALCO 2– od 10 lat zajmuje się fotografią lotniczą na potrzeby kinematografii, monitoringiem  budów autostrad, obiektów przemysłowych,terenów inwestycyjnych. Grupę Falco 2 tworzą doświadczeni piloci motoparalotniowi latający od początku powstania tego sportu w Polsce – prawie 20 lat. Sportowo: członkowie polskiej kadry narodowej, zawodniczo uprawiający motoparalotniarstwo. Zdobyli w sumie 15 medali na Mistrzostwach Świata i Europy. Wywalczyli w kilu klasach mistrzostwo świata w motoparalotniarstwie klasycznym i slalomowym. To ścisła światowa czołówka tej dyscypliny sportu. ?Zawodowo: Wykorzystują swoje umiejętności zdobyte w czasie treningów do pracy zawodowej: monitoringu przemysłowego autostrad, zdjęć terenów inwestycyjnych i zdjęć filmowych na potrzeby kinematografii.
Koordynatorem i liderem GrupyFalco 2 jest Jarosław Balcerzewski.
http://www.grupafalco.pl/

Wernisaż wystaw i konkurs z udziałem publiczności 1 października (sobota) godz. 18.00, wstęp wolny, dla publiczności niespodzianki! Zapraszamy!

Uczestnicy którzy planują udział w konkursie proszeni są o zabranie 5-8 prac fotograficznych o dowolnej tematyce w minimalnym formacie 20×30 cm wykonanych na papierze fotograficznym. Dodatkowo zapraszamy uczestników do autorskich prezentacji w postaci sladeshow (na miejscu do dyspozycji projektor i komputer) Prezentacja nie powinna przekraczać 15-20 min. Prosimy o pilne zgłoszenia prezentacji do oficjalnego programu pleneru. Zgłoszenie powinno zawierać  krótki opis, 1-2 przykładowe fotografie, oraz notkę biograficzną autora.

– przy sprzyjającej pogodzie dla uczestników pleneru będzie możliwość wspólnego lotu z instruktorem motoparalotnią
– pokaz fotografii i filmów wykonywanych ze statków bezzałogowych – dronów.
– wydanie drukiem obszernego albumu z pracami uczestników. Premiera albumu odbędzie się w czasie 52 pleneru w Mostkach w lutym 2017r.
– opłata za udział w plenerze 130 zł ( w cenie noclegi, udział w zajęciach i pokazach)

organizatorzy:
Warsztaty Fotograficzne w Krakowie                                                                                                             
Wiejski Dom Kultury i Gościniec Mostki, Gmina Suchedniów
Fundacja Przestrzeń Kultury

Zgłoszenia i dodatkowe informacje u Komisarza Pleneru:
Włodzimierz Płaneta
studio@planetaw.com
tel. 12 431 05 96
tel. 603 245 196

Plener „Foto-Odlot” Mostki 2016 odbywa się pod Patronatem:
Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów Cezarego Błacha.
Mecenasi i Sponsorzy:
Jacek Kowalik
Hotel i Restauracja MAGNAT Mostki
GRUPA FALCO 2
TSK24.PL
Patroni Medialni: TSK24.PL
Echo Dnia
Radio Kielce
DD Skarżysko
Tygodnik Starachowicki
TVP Kielce

Baza gastronomiczna i noclegowa:
Hotel i Restauracja MAGNAT Mostki   http://www.magnatmostki.pl/
Green VitMostki – Noclegi    http://www.agroturystyka-mostki.ebiznes.fm/
Tawerna u Irka    https://www.facebook.com/tawernaUIrka/
Sklep „na placu” Mostki.

Otwarty Plener Warsztatów Fotograficznych w Krakowie  MOSTKI rok ???

uczestnicy: Michał Banaś, Krzysztof Jarczewski, Ireneusz Misiak, Maria Brzostowska, Rafał Stankiewicz, Zygmunt Novak, Włodzimierz Płaneta, Hanna Kiszka, Sławomir Oszywa, Ewa Marcinkowska, Katarzyna Romanek

Proszę o pomoc w ustaleniu daty i nazwisk: studio@planetaw.com